Změňte svou ložnici

Změňte svou ložnici, změníte svůj život                         

Odnaučili jsme se žít v souladu z přírodou a nevnímáme negativní signály.                           

Pomoci nám může východní filozofie Feng-suej, která se celá staletí zabývala vlivem negativních energií na život člověka a může nám pomoci tyto vlivy odstranit.

Někdy stačí jen nepatrná změna, aby se náš život zlepšil a nebo aby se vyřešily třeba zdravotní potíže.

Pokud se rozhodnete změnit některé věci ve vašem bytě, bude to mít příznivý vliv i na váš život.

 

Kde by měla být umístěna ložnice ?

Pokud si zařizujete novou ložnici a nebo máte možnost volby, v jaké části domu ložnici zřídit, je nejlepší volbou umístění ložnice co nejdále od vchodových dveří.

Důvodem proč si vybrat tu nejvzdálenější  místnost je to, že ložnice má být místem odpočinku a proto by jsme se měli vyvarovat veškerých rušivých momentů, které přicházejí z venkovního prostředí.

I když v dnešní době je moderní mít ložnici co nejblíže koupelny, nejlépe spojenou s tímto prostorem , je toto spojení podle Feng-shuej nevhodné.

Odpadem z koupelny nebo WC vám odteče  energie.

 

Co má vliv na náš spánek ?

Pokud je v ložnici nepořádek, přemíra nábytku a věcí, které tam nepatří, nemůže být náš spánek klidný.V ložnici musí volně proudit energie, nejen kolem postele.

 

Máte v ložnici květiny v různých květináčích a truhlících? Odstraňte je !

V ložnici pokud je dostatečně velká mohou být květiny, které mají kulaté listy, ale měli by být umístěny co nejdále od postele. 

 

Vliv na náš spánek mají i barvy

Zatímco tlumené barvy podporují klid mysli, výrazné a křiklavé barvy podporují mozek k aktivitě.

Vymalujte si svou ložnici proto tlumenými barvami, šedé, béžové, světle hnědé,modré či zelené. Vhodné jsou i barvy světle fialová nebo růžová.

Pokud jsou pro vás barvy moc uklidňující a potřebujete zvýšit sexuální aktivitu, doplňte tento nedostatek v barvách třeba v povlečení s výraznou červenou barvou.

Nemáte v úmyslu měnit barvu pokoje, můžete uklidňující energii do vaší ložnice doplnit v umístění vhodných obrazů a dekorací.

Ideální jsou takové, které ve vás vyvolávají pocit klidu, lásky, šťastné vzpomínky apod.

Můžou to být třeba vaše fotografie pořízené ve chvílích štěstí, nebo obrazy znázorňující zamilované lidi , západ slunce, pohled na uklidńující moře apod.

                                                          

Přilákejte nového partnera

I když momentálně žijete sami, měli by jste spát v manželské posteli. Je to známkou toho , že jste připraveni na partnerský život. Dáváte tím znamení pro přilákání nového partnera, pro kterého je již připravena postel.

 

Co by jste měli z ložnice také odstranit?

Pokud je to možné, vyhněte se tomu mít v ložnici televizi nebo počítač. Elektromagnetické pole těchto zařízení působí i na vás. I když si tento vliv neuvědomujeme, působí negativně na náš organismus. Ani telefony nařízené na buzení , umístěné v blízkosti postele nejsou vhodné, lepší alternativou je klasický budík .

 

Zrcadla v ložnici

Pokud máte v ložnici zrcadlo, snažte se, aby bylo umístěné tak, že se v něm neuvidíte z postele.Ideální by bylo zrcadlo na noc zakrýt.       V opačném případě je to, jako by se vám někdo třetí díval do postele. Může to pak způsobit případnou nevěru.

 

Postel a její umístění

Orientace hlavy postele, je jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje kvalitu spánku. Příznivými světovými stranami jsou: sever,východ,západ a jihovýchod.Tyto strany podporují klid,optimismus a tvořivost.

Pro klidný spánek byste měli postel umístit, tak aby byla vaše hlava u zdi a abyste měli přehled o okně a dveřích. Tím se zajistí pocit bezpečí a klidu.

Pokud je to možné , postel neumisťujte přímo proti dveřím a oknu. Zde totiž proudí energie Jang, která by narušovala klidný spánek.

Pokud se tomuto postavení nemůžete vyhnout například z důvodů malé ložnice, je dobré postavit mezi dveře a postel, nebo mezi okno a postel nějakou menší zábranu. Např. malý paraván, nebo malou stoličku apod.

 

Volba postele                                                       

Postel by měla být vyrobena z přírodních materiálů, bez příliš ostrých rohů a hran. Ale příliš mnoho oblých rohů, může zase otupovat vztah.

Vyhněte se postelím z laminátů, ze kterých se uvolňují výpary škodlivých látek.Zvláště pro děti nejsou výrobky z laminátů a různých lepených dřevotřísek vhodné.

Do ložnice nepatří ani kovové postele.

Každá postel nejen energii přijímá, ale i vyzařuje, proto není vhodné spát v postelích  po někom, kdo postel dříve užíval /zděděná/ a neprožíval zde příjemné chvíle, nebo postel v které někdo zemřel.

Vyhněte se starým rozvrzaným postelím, váš vztah by se mohl pak stát také rozvrzaným.

 

Police  nad postelí – nevhodné řešení

Nad postelí by nemělo viset nic těžkého, protože to vyvolává pocit ohrožení/co kdyby to na vás v noci spadlo/. Takže, žádné police nad postelí, ani žádné těžké obrazy.Není ani vhodné umístění postele pod trámy nebo schodiště.

 

Osvětlení

Do ložnice nepatří žádné ostré a prudké světlo. Použijte tlumené osvětlení, nejlépe z několika lampiček.