Jak ošetřovat postele z masivu

 

Jak ošetřovat bukové postele

 

Námi vyráběné postele jsou lakovány vodou ředitelným lakem  s otevřenou strukturou, to znamená, že dřevo může tzv.dýchat.

Pro pravidelné čištění by se měl používat vlhký měkký hadřík,pro lepší zachytávání prachu. V žádném případě nepoužívejte mokrý hadr, protože se nadměrná vlhkost z povrchu nábytku neodpaří a může pronikat do mikroskopických trhlin v laku. To pak může způsobit praskliny a puchýřky v laku.

 Prach z nábytku můžeme rovněž odstranit vysavačem. Jako nástavec při vysávání však použijte pouze kartáč s měkkými štětinami, aby nedošlo k poškrábání laku na nábytku.

Pro ošetření povrchu je třeba použít některý z nabízených ošetřujících přípravků na dřevo.

Velice kvalitní přípravky jako např. Pronto, Alex nebo Clean Maximo, obsahují včelí vosk, který chrání dřevo před vysycháním. Složení těchto prostředků často obsahuje také antistatickou složku, která po aplikaci prostředku snižuje následné usazování dalšího prachu. Speciální čistící prostředky také dávají povrchu dřevěného nábytku hedvábný lesk a příjemnou vůni.

K čištění nábytku nepoužívejte kuchyňské čistící prostředky, které mohou vést k poškození ochranné vrstvy a následně ke zničení nábytku.

Drobná poškození lze snadno zahladit barevnými korektory nebo třeba jemným obroušením a přelakování.

Domácí prostředky na ošetření dřeva

Jeden šálek olivového oleje doplňte o několik kapek esenciálního citrónového oleje, naplňte do rozprašovače a aplikujte na dřevo. Rozleštěte do sucha čistým a suchým hadříkem. Ke stejnému účelu se dá použít kokosový olej. Naneste menší množství přímo na hadřík a roztírejte po dřevěném povrchu.