Vše o matracích

Druhy matrací


Matrace ze studené – HR  pěny:  je moderní polyuretanová pěna vyráběna při nízkých teplotách. Označení High Resilience = vysoce odolný je dáno otevřenou buněčnou strukturou materiálu díky které má vysokou elasticitu, umožňující ideální ventilaci vzduchu, zabraňující kumulaci nežádoucí vlhkosti a také dlouhodobou životnost. HR pěny mají výbornou prodyšnost, jsou odolné proti natažení a i po intenzivním mačkání získávají rychle zpět svůj původní tvar.

Pro zvýšení komfortu matrací je využívána viscoelastická pěna -paměťová. Základním charakteristickým rysem pěny je její nízká elasticita, což vede označení této pěny jako „líná. Unikátní typ polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou, který mění svoji tuhost v závislosti na teplotě. Pěna při kontaktu s tělesným teplem měkne a  přizpůsobuje se anatomii těla. Díky tzv. efektu pomalého vracení rovnoměrně rozkládá tlak matrace na lidské tělo, což může mít pozitivní vliv na krevní oběh, může zlepšovat kvalitu spánku a zmírňovat bolesti kloubů. Jsou vhodné pro všechny typy roštů.

Polyuretanové (molitanové) matrace: jsou vyrobeny z tepelně modifikované polyuretanové pěny, vyrábí se v monobloku s případným profilováním.Nemají takovou elastickou pružnost a životnost jako studené pěna , vhodné pro méně náročné -ekonomické vybavení lůžka. 

Vrstvené matrace (sendvičové): jsou tvořeny z několika vrstev a typů materiálů. Základem je středová deska  z rekonstituované pěny (RE pěna) ,která  je vyráběna pojením drcených kousků klasické PUR pěny. V kombinaci s různě profilovanými deskami z PUR, HR, VISCO a LATEX pěn tvoří širokou škálu matrací, od ekonomických, až po vysoce komfortní. Výsledná kombinace dává matracím jedinečné vlastnosti v tuhosti, vzdušnosti a anatomii.  Vhodné na pevné rošty a polohovací rošty. Není doporučeno užívat je na motorových roštech.

Latexové matrace: vyznačují se velkou bodovou elasticitou. Podvolí se jen v místě zatížení, ale ostatní plocha není tlakem ovlivněna. Je to dáno fyzikálními vlastnostmi syntetického a přírodního kaučuku, které jsou využívány v různých poměrech. Latexový material má vysokou hustotu, proto se vyrábí s provzdušnujícími kanálky, které odvádějí vlhkost. Plochy matrace mají anatomické  zóny s rozdílnou tvrdostí a díky tomu se výborně přizpůsobí ležícímu člověku. Latexové matrace je nutné uložit na prodyšný podklad. Jsou přímo určeny na lamelové rošty a především na lamelové polohovatelné rošty. 

Matrace z antibakteriální pěny : nový trend materiálů, využívající k jejich výrobě podíl přírodních - obnovitelných surovin, obsahují přídavek antibakteriálního a antimykotického aditiva na bázi iontů stříbra. .Má výtečnou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Otevřená struktura buněk zajišťuje dokonalé provzdušnění i mikroklima při spánku. Jsou  vhodné pro alergiky.
 

Stupnice trvdosti  matrací

- Tuhost 1 - měkké - matrace latexové, z líné pěny. Vhodné pro zákazníky s bolestmi kloubů a starší  generaci.

 - Tuhost 2středně měkké - molitanové  a profilované  vrstvené matrace, matrace ze studené pěny, matrace z biopěny a některé matrace latexové (vyztužené jádrem z PUR nebo HR pěny). Jsou vhodné pro ty, kteří jsou zvyklí spát měkce, pro zákazníky s bolestmi zad a kloubů.

 - Tuhost 3středně tvrdé - molitanové a vrstvené matrace, matrace ze studené pěny. Jsou vhodné pro zákazníky, kteří nemají rádi měkkou matraci a vyžadují oporu páteře a dále pro zákazníky s vyšší hmotností, kterým připadne měkčí.

 - Tuhost 4 – tvrdé - vrstvené matrace s tuhým jádrem. Vhodné pro zákazníky s vyšší hmotností, kteří jsou zvyklí spát na tvrdém

 Partnerské matrace  s kombinovanou (dvojí) tuhostí - stávají se velmi oblíbenými, protože ať zkoušíte jak zkoušíte nejlépe matraci prověříte až doma při spaní. Většina těchto modelů se vyrábí v kombinacích  tuhostí 2 a 3, což jsou kategorie, které vyhoví maximálnímu množství zákazníků.

Vhodné využití těchto matrací je u dvoulůžkových postelí, které lze vybavit i jednodílnou matrací. Její funkčnost má ale nevýhody:
- v případě, že zákazník má polohovací rošty, není vhodné používat velkou matraci
- omezená manipulovatelnost 
- problémy při praní potahu – nevejde se do standartní pračky 
- stejná tuhost matrace pro oba partnery

Proto doporučujeme pořídit si místo jedné velké – dvě  matrace s rozdílnou tuhostí ložných ploch. Jejich vhodným rozdílným natočením mohou mít zákaznici v posteli dvě matrace stejné výšky s dvěma tuhostmi.

 

Návod k používání a údržbu matrací

Pěnové matrace ukládat na rovné,laťkové nebo lamelové rošty s mezerami do 5 cm.
Latexové matrace neukládat na plné podložky,které neumožnují správnou ventilaci pro odvod vlhkosti.
Pravidelné otáčení matrace ve vodorovném směru (hlava-nohy) minimálně 2x ročně.
Dodržovat doporučené maximální zatížení matrace.
Potah ošetřovat dle symbolů na etiketě.
Při manipulaci matrace nepřekládat a nelámat.

Matrace mohou dle normy ČSN EN ISO 3385 vykazovat po dynamickém namáhání změny tvrdosti max.40% a změny výšky max.15%. Změny barevnosti pěn jsou bez garance.
Tolerance rozměru matrace je 10-20mm.
Matrace větších rozměrů než 200x90cm může mít lepený spoj ,který nemá vliv na funkčnost a užitné vlastnosti.

Záruka výrobku po dobu 24 měsíců se vztahuje na vady materiálu a vady způsobené nekvalitní výrobou matrace.
Reklamace zboží se provádí vždy v místě nákupu na základě příslušného dokladu o nákupu.

Záruka se nevztahuje:
- na opotřebení materiálu způsobené běžným používáním matrace,
- vady vzniklé nevhodným skladováním , manipulací a uložením na jiný podklad lůžka než je doporučeno.

Na dodávku matrace v jiném rozměru než je rozměr strandardní 200x90cm se vztahuje ustanovení Zákona č.89/2012 Sb.občanský zákoník , § 1837 ,že spotřebitel nemůže  odstoupit od kupní smlouvy  o dodávce zboží,které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení